Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

(placeholder)
(placeholder)

Nezávazný

dotaz

Dětská zahrádka u bytového domu

Tato malinká zahrada v Brně u bytového domu v přízemí splňuje požadavek paní majitelky. Vytvořit malé pískoviště pro malou dcerku a zpříjemnit posezením na terase zelení.

Malé pískoviště je navrženo zahradním architektem do tvaru slunce a tím tak vytváří hlavní estetický prvek a zároveň odděluje kobercový trávník od výsadby a písku. Lem podél trávníku je vyskládán ze světlých žulových kostek a zvýrazněn živým plůtkem z pomale rostoucího Buxusu s ročním přírůstkem okolo 3cm. Tento Buxus je nutné jedenkrát za rok až dva ostříhat zahradními nůžkami do jedné linie aby tak vytvořil stejnoměrný plůtek cca 40cm který tak zahrádce dodá výraz formálnosti a udržovanosti.

Pískoviště slouží pro hry dítěte, a zároveň působí jako zajímavý architektonický prvek. V každém rohu je osázený větší strom s miniaturní korunou. Takto osázené stromy vytvoří vertikální pohled a opticky oddělí zahrádku od přilehlé silnice a z části zacloní pohledy od sousedních oken.

Kobercový trávník který prodlužuje terasu a v budoucnu podtrhne čerstvě nasázenou výsadbu rostlin a stromů není zavlažovaný automatickým závlahovým systémem. Proto je nutné každý druhý den trávník zavlažovat ručně. Trávník potřebuje 25 až 45 l vody na metr čtvereční.