Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

(placeholder)
(placeholder)

Nezávazný

dotaz

Moderní zahrada rozzářená sluncem

Tato moderní zahrada je složena s geometrických prvků obdélníku. Stavební prvky zde zastupují oranžové stěny které určují barevné pojetí zahrady. U tohoto pokoje pod širým nebem určeného pro relaxaci je určující výrazná oranžová barva, která při dopadu slunečních paprsků rozjasňuje malí s části ohraničený prostor. Oranžová barva zde byla zvolena aby upoutávala pozornost a navozovala teplé a příjemné pocity.

Voda vytékající z nerezového koryta vnáší do prostoru pohyb a rozprouďuje energii. Malí bazének slouží k dekoraci a zvlhčení vzduchu. Celý systém je na dálkové ovládání takže můžeme tekoucí vodu kdykoliv z domu vypnout nebo zapnout.

Geometrické tvary vodní hry a sedáku pokrytého pískovcem s duhovou kresbou doplňují Tisi ostříhané do pravidelných obdélníků. Strohost tvarů zjemňují trvalky a kapradiny osázené podél mola. Tyto trvalky se během vegetace střídají v kvetení. Rostliny Bambusu osázené podél bazénku s vodou a v nerezových obdélníkových květináčích doplňují svými jednoduchými kopinatými lístky celkové moderní pojetí zahradního designu.

Zahrada je rozdělená na dvě části, jedna část je aktivní s obdélníkovou plochou trávníku pro míčové hry dětí. Trávník je rovněž doplněn o jednu golfovou jamku pro koníček pana majitele. Zde byl trávník založen travními koberci, takto založený trávník vytváří okamžitý vizuální efekt.

Oranžová část zahrady je určená pro relaxaci a odpočinek jak během dne tak i v noci kdy vodní hru nasvěcuje vodní světlo a v dřevěném molu z dřeva Bangkirai jsou po okraji instalovány světla z led diodami, které jemně vytyčují hranici pochůzného mola.

Nevzhledná zeď sousední garáže je pokrytá dřevěnými laťkami, které mají mezi sebou mezeru a působí tak vzdušněji a nezmenšují tak omezený prostor pro posezení.

Jako stínící prvek před sluncem zde působí látková plachta která svojí barvou a tvarem stylově doplňuje celkové pojetí této části zahrady.

Celá zahrada je zavlažovaná automatickým závlahovým systémem.