Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

(placeholder)
(placeholder)

Nezávazný

dotaz

Moderní zahrada s jahodovou příchutí

Moderně řešená stavba rodinného domu vyžadovala zahradu ve stejném stylu.

Požadavek byl vytvořit dvě terasy s toho jednu těsně u domu kde je převážně stín z důvodu orientace pozemku. A druhou na vyvýšeném místě s co nejvíce slunečními paprsky.

Jako hlavní dominantu jsme zde zvolili malý bazének z obdélníkovou stěnou v kontrastní jahodově červeno-růžové barvě. Ze stěny která dodává barevnost celé zahradě vytéká vodopád čiré vody, který je vidět z obou teras, ale i z obývacího pokoje.

Vodní hra nejen že upoutává hlavní pozornost, ale zurčící proud vody vytváří zvukovou kulisu každodenního ruchu v satelitní zástavbě. Majitelé domu si toto obzvlášť pochvalovali.

Celá zahrada je geometricky řešená a laděná do neutrální okrové až zemité barvy a rozjasňuje ji jen vínová barva u solitérních stromů a vybraných kvetoucích trvalek.

Je zde opět použita rostlina bambusu, která při své maximální výšce 3m vytvoří velké zelené stěny doplňující vertikální a horizontální rozložení zahrady.

Zahrada je rovněž doplněna o nezbytná estetická světla, která ve večerních hodinách zpříjemňují pobyt na zahradě.

Na horní terasu vstupujeme přes monolitické betonové schody probarvené do stejného odstínu jako je dlažba na obou terasách.

Dřevěné palisády rozdělující terén jsou natřené do odstínu masivního nábytku v přilehlém obývacím pokoji, tak se vše navzájem propojuje a sjednocuje.

Vodní hra je opatřena časovým spínačem a dálkovým ovládáním pro pohodlnější spouštění.

Lem bazénku je pokrytý leštěným indickým pískovcem napodobující svojí strukturou dřevěnou desku.

Trávník u této zahrady byl založen setím, použita byla hřišťová směs.

Celá zahrada je zavlažovaná automatickým závlahovým systémem HUNTER. Který nám šetří čas, ale i peníze.