Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

(placeholder)
(placeholder)

Nezávazný

dotaz

Okrasné jezírko s altánem

Jezírko je v přírodním stylu s nádechem romantiky.

Zahradní altán je vyrobený pro starší manželský pár proto svojí velikostí stačí pro relaxační posezení ve dvou. Altán je umístněný tak aby z něj byl pohled na vodní hladinu jezírka ale i na protější kopcovitou krajinu a na zámek který je v dáli postavený.

Do jezírka vtéká koloběhem krátký potok, přes který je posazen dřevěný můstek. V jezírku jsou umístněny tři velké valouny které jakoby spojovali oba břehy.

Výsadbu zastupují převážně drobné jehličnany a tvarované jalovce které přidávají místu na zvláštnosti. Kouzlo romantiky dotváří dvě bronzové plastiky stylizující vodní víly odpočívající na kamenech a sledující koj kapry. V zadní části u bílé zdi je vytvořeno vřesoviště s rostlin Rododendronů, Azalek a Magnólií. Tyto rostliny upoutávají svojí pozornost převážně v jarních měsících svými nádhernými květy. Velký solitérní Javor (Acer platanoides „Krimson king“) doplňuje barevné pojetí kompozice.

Pro noční pobyt jsou v blízkosti altánu instalovány zahradní světla.

Trávník byl založen setím a po krátké době se v trávníku usídlili pampelišky a sedmikrásky které u takovéto zahrady nejsou na škodu. Ale můžeme se kochat rozkvetlým trávníkem.

Celá zahrada je zavlažován automatickým závlahovým systémem.