(placeholder)
(placeholder)

Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

Nezávazný

dotaz

Propojení domu se zahradou

Moderní dům jednoduše funkcionalistický má ostré a pevné linie. Tyto linie a tvary je dobré začlenit do zahrady, aby tak nenásilnou formou dům přecházel do zahrady. A nepůsobil tak jako strohá kostka hozená do romantické louky. Ale vše je jen o subjektivním pocitu každého člověka.

Pokud tedy zvolíme cestu propojení zahrady s domem je vhodné na zahradě použít stejné linie a materiály které již byli použity u daného moderního domu.

Na zahradě vytvoříme důležité stavební prvky jako jsou terasy, bazén, zděné sedáky, ploty a například vodní hry vyzděné a natřené kontrastní barvou upozorňující na významnost místa. Nebo použijeme barvu korespondující z barevným pojetím domu. Tyto stavební prvky rozmístěné na zahradě působící tvrdě a ostře doplníme o zelené živé stěny které plynule přenesou stavební tvrdost do zahrady. Zelenými stěnami napodobujeme již použité stavební prvky, takže například vyzděnou obdélníkovou lavičku doplníme živou stěnou stejných rozměrů a můžeme tak stejný obdélník živé stěny zopakovat tak aby u vyzděné obdélníkové lavičky byli ještě tři stejné tvary obdélníku které budou například stejnoměrně od sebe rozmístěny. Získáme tak originální architektonický prvek a zelení imitující stavební prvky tak propojíme přestup domu na zahradu.

Aby tak ale zahrada nepůsobila příliš formálně musíme do výsadby začlenit i zjemňující prvek bujné zeleně. Do vzdálenějších míst zahrady osázíme bujně rostoucí keře které umožní postupné propojení například z krajnou kolem.