(placeholder)
(placeholder)

Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

Nezávazný

dotaz

To správné místo pro moderní zahradu

Zahrada sama o sobě je přírodní dílo a pokud pozemek určený pro zahradu necháme několik let ladem příroda si sama vytvoří její představu o zeleni. Tímto se můžeme nechat inspirovat pro vytvoření skoro dokonalé zahrady. Samozřejmě že je ideální použití rostlin při výsadbě které jsou v přírodním okolí nejběžnější. Jsou to přírodní druhy, které najdeme v každém okolním lese a louce.

Ale toto pravidlo začlenění zahrady do celkového propojení s okolím nemusí platit pokaždé. Pokud máme osamocený dům s krásným výhledem na okolní krajinu je vhodné přenést část krajiny a vegetaca s okolí. A tím tak zjednodušit použité prvky a zjednodušit tak celkové pojetí zahrady. A ze soukromé zahrady se tak stane součást nádherné krajiny, a mi tak získáme nenahraditelný pocit spojení se s přírodou.

Ale většinou je dům postavený v takzvané satelitní zástavbě a my tak máme ze zahrady výhled na sousedovu střechu nebo tak maximálně na zděný plot. V takových případech pravidlo splinutí s okolím není na místě. A mi tak máme výhodu v tom že si můžeme vytvořit naši představu přírody a soukromého zeleného ráje. Ideální pro takovou zahradu je moderní zahrada.

Většina lidí se cítí dobře obklopena krásnou zelení, ale je vhodné aby i tato zeleň působila přehledně a kultivovaně. Proto u moderní zahrady pečlivě zvažujeme použitý materiál a snažíme se o plynulé propojení z domem.