Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

(placeholder)
(placeholder)

Nezávazný

dotaz

Uprostřed plochy je vysazen převislí typ buku : Fagus sylvatica „Purple fontaine“ ( fialová fontána). Strom připomíná fontánu vystřikující fialové gejzíry vody do vzduchu a stékající po větvích k zemi. Dalšími vertikálními rostlinami jsou v zadním rohu osázené tuje, které jsou rozmístněny do nepravidelného trojúhelníku.

Pravidelnost a formálnost zde zastupují tři rostliny buxusu ostříhané do pravidelné koule. Fialovou barevnost zde doplňuje zakrslí dřišťál a Heuchera m. „Palace purple“ které jsou osázené do nepravidelných skupin.

Výsadbu zjemňují nízké kultivary nevěstinyho závoje, které svými tisíci malinkými květy v barvě bílo růžové navozují atmosféru romantického pojetí zahrady. Mozajka s pískovcového kamene navazuje na terasu s posezením a umožňuje tak nenásilný přechod do zahradní úpravy. Spáry mezi kameny jsou osázené drobnou rostlinou připomínající žlutý mech. Tento „mech“ trvalka Sagina s. „Aurea“ přes letní měsíce je pokryt tisíci drobounkých kvítků v bílé barvě.

Celá plocha záhonů je pokrytá drobným říčním štěrkem který prosvětluje a zvýrazňuje výsadbu.

Zahrada s květem

Zahrada s květem je jednoduše pojatá zahrada s hlavní dominantou mozaikou ve tvaru květu. Tato část zahradní úpravy u posezení s pergolou je navržena tak aby byla přehledná a romantická zároveň. Tato plocha je rozdělena na dvě nestejně velké roviny které se vyrovnali pomocí kamenných zídek z pískovce, které jsou skládané takzvaně na sucho.Výsadba rostlin je laděná do fialové s nádechem do zlatova.