Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

(placeholder)
(placeholder)

Nezávazný

dotaz

Zahrada se sprchovým koutem

Hlavní požadavek od majitelů byl kladen na zabudování zahradní sprchy, která je umístněna v levém rohu zahrady.

Dalším požadavkem byl vytvořit co největší plochu trávníku navozující na terasu. Zahrada je navržena zahradním architektem v jednoduchém moderním stylu s důrazem na kvetoucí rostliny.

Prvním nápadem zahradního architekta jak vyřešit sprchový kout na zahradě byl začlenit jej jako dominantu do zahradní úpravy.

Sprcha je ze dvou části obklopena dřevěným rastrem do tvaru L. Dřevěná konstrukce je postavena do výšky cca 170cm a asi 100cm od plotu aby tak umožňovala sprchujícímu příjemný pocit soukromí oddělené pohledově od sousedů. Dřevěný rošt je vyroben z tropického dřeva Bangkirai, který dokonale odolává vodě a zvětrávání. Mezi konstrukcí a plotem je vysázeno několik rostlin bambusů se žlutými stébly, který v budoucnu vytvoří neprůhlednou volnou stěnu do výšky cca 3m.

Dřevěná konstrukce použitá pro sprchový kout je ve stejné struktuře, ale o něco nižší a delší použitá i v protějším pravém rohu zahrady. Tato rastrová konstrukce s podélně montovaných latí je umístněna asi 200cm od plotu a v prostoru tak podtrhuje trojrozměrnost a vytváří tak nové pohledy na rostliny a vnímání prostoru.

Za dřevěnou konstrukcí jsou nasázeny sloupové stromy okrasné třešně kvetoucí brzo na jaře tisícky bílo růžových květů. Tyto stromy osázené rovněž do tvaru L jsou podsázené kvetoucí trvalkou Delphinium, která kvete v letních měsících světlounce modrými květy. Tyto Delphinie kvetou na vzpřímeně rostoucím květním stvolu cca 60cm a prosvítají za laťkovou konstrukcí a vytváří tak zajímavé průhledy a vnímání prostoru.

Trávník je založený setím, a byla zde použita hřišťová travní směs.

Celá zahrada je zavlažovaná automatickým závlahovým systémem HUNTER. Trysky jsou použité MP rotátor které zavlažují trávník a výsadbu zavlažuje samostatný okruh kapénkové závlahy.