Zahrada může mít tisíc podob a umí dokonale vyjádřit přání i požadavky majitele.

(placeholder)
(placeholder)

Nezávazný

dotaz

Zahradní architektura

Zahrada na tisíc způsobů, dokonalá a pokaždé jiná

Kvalitní návrh je předpokladem každé zahrady. Pouze s návrhem, který bude zohledňovat všechny aspekty zahradní architektury se můžete bez starostí pustit do vlastní realizace zahrady s jistotou, že výsledkem bude zahrada dokonalá v každém detailu, která bude reflektovat Vaše přání, požadavky a možnosti.

V moderní zahradě vysazujeme rostliny tak aby imitovali scenérie s volné přírody. Do takto osázené zahrady navrhneme vybrané rostliny nebo stromy a osázíme je tak aby se například opakovali ve stejné linii. A bylo tak na první pohled jasné že do této zahrady zasáhl svým rozčleněním člověk. To znamená že do na první pohled chaoticky osázené zahrady rozmístníme některé rostliny nebo stromy do pravidelného tvaru. Takže například vysázíme do širšího prostoru směs kvetoucích trvalek imitující louku a doplníme ji o tři vzrostlé stromy stejné velikosti a stejného druhu a máme tak základ pro jednoduché pojetí sadové úpravy v moderní zahradě.

Rostliny můžeme sázet jako jednotlivé solitéry a vynikne tak jejich struktura a habitus a nebo můžeme z jednoho druhu rostliny vytvořit na husto nasázený geometrický tvar který tak vynikne nebo jen doplní například stavební prvek.